Location:Home > TURBO GARRETTS > Turbo T SERIES 3 > 2016 : ROBOTY ODKURZAJĄCE(4)

2016 : ROBOTY ODKURZAJĄCE(4)

Time:2018-01-12 03:29Turbochargers information Click:

dzi latarni serii aby jaki

Mariuszdarade pisze:No i jeszcze malutki "kamyczek" do ogródka Roomby - piszesz: "a pewnie czasem wpadną też do łazienki..." i tu mam takie wrażanie (popraw mnie jeśli się mylę), że trochę to jest tak że Roomba, może wpadnie, a może jednak jej się nie uda??To jest słuszny kamyczek rzucony względem akurat mojego modelu Roomby - 870 nie obsługuje latarni, nie mam możliwości "wskazać" jej gdzie kończy się i zaczyna kolejne pomieszczenie. Byłem tego świadom przy zakupie, z powodów podobnych do Twoich zdecydowałem się na model używany. Dałem 1500zł plus niecałe 300zł za niefabryczną, silniejszą baterię od sprzedawcy obecnego także tu na forum. Wybierając ten model bardziej nastawiłem się na kontrolowane sprzątanie niż samowolkę automatu: włączam Roombę w danym pokoju, zamykam go (zamiast drzwi odgradzam przejście leżącym na podłodze statywem, może kiedyś dokupię wirtualną ścianę ale ich wielkość mi się nie podoba, prędzej pewnie zmontuję nadajnik samodzielnie) i zajmuję się swoimi rzeczami.

W praktyce okazało się, że mogę puścic robota "luzem", a on swobodnie przemieszcza się po całym mieszkaniu (tu pomaga jednak trochę dostosowanie terenu - pochowałem wszelkie kable mocując je np. taśmami z rzepem do nóg mebli, buty poustawiałem na zrobionej półce zamiast na podłodze, krzesła w kuchni podnoszę na czas sprzątania ale robię to samo gdy odkurzam własnoręcznie, itp.). Mam wszędzie parkiet plus płytki w łazience i kuchni, bez progów między nimi co uwzględniłem na etapie remontu - wiedzieliśmy że pojawi się robot sprzątający.

Roomba 870 jeździ bardzo ładnie zaglądając także do łazienki, chociaż nie ma 100% gwarancji że wjedzie tam za każdym sprzątaniem. Nie wiem od czego to zależy. Sądzę, że model 880 dałby takową pewność (latarnie). Nie wiem jak wcześniejsze wersje zachowują się w takiej sytuacji. Puszczenie robota 3-4 razy w tygodniu wybitnie poprawiło poziom sanitarny ;) Nie mam awersji do ręcznego odkurzania, mamy "normalnego" Zelmera ale nie miałbym ochoty na chodzenie z nim kilka razy w tygodniu bez wyraźniej potrzeby. Robot sprawdza się nie dzięki temu że jakoś super odkurza po jednym przebiegu - nie daj sobie wmówić że odkurzy za jednym razem lepiej niż najtańszy, zwykły odkurzacz bo tak nie będzie bez względu na kwotę. Siła tych automatów to cierpliwe i regularne wykonywanie swojego zadania. Po tygodniu lub dwóch zauważysz brak latających kłębków kurzu, brak okruszków gromadzących się przy meblach w kuchni i pewnie jeszcze kilka miejsc które zwykle nie są ostoją czystości nagle pojaśnieją.

Poczytaj wątki dedykowane Neato, jest tu ich całkiem sporo. Moim rodzicom bardzo spodobała się idea wyręczania ich przy odkurzaniu, kto wie czy nie doczekają się kiedyś prezentu w postaci Neato właśnie. Oni się ucieszą, a ja miałbym materiał do porównań ;)

Dreptak   Posty: 37Rejestracja: 2015-12-30, 17:45

Temat zamknięty

Posty: 929 • 18

Wróć do ROBOTY ODKURZAJĄCE

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Copyright infringement? Click Here!

Related reading
Related recommend